Sokak eylemlerine hayır

Ekonomik krizi bahane görüp sokak eylemlerine girişenlere karşı halk müdahale etmemeli, Emniyet'e bırakmalıdır.

Sokak eylemlerine hayır
Gezi olayları döviz krizinin başlangıcıydı

Ekonominin AK Parti iktidarının ilk 11 yılında Fisher-Derviş-Babacan yöntemleriyle görünürde başarılı geçmişinin bir aldanma olduğunu, küresel bankacılık sistemi, borç karşılığı üretilen dolara dayalı para sistemi, faizle bir avuç şeytanataparın giderek insanlığı köleleştirdiğini, bu modelin Kuran'da 'Allah ve Resulüne savaş' açmak olarak nitelendirildiğini pek çok kişi söylediği gibi Uyanan İnsan olarak biz de ilk günden itibaren vurguladık.

Mevcut iktisat içinde faizleri indirmenin yeterli çözüm olmadığını, işleri daha da bozabileceğini, çözümün sistemin komple konsolundan sökülüp aklî, insânî, Kurânî, hakkânî, âdil düzenin başlatılmasıyla gerçekleşeceğini vurguladık.

Ancak PKK liderinin "sokağa çıkarsanız hükümet düşer" çağrısı ardından sokak gösterilerine girişen dün gece üç büyük şehirde planlı başlatılan gösterilere krsinlikle karşıyız. Asayişin, kamu düzeninin bozulmasına karşı emniyet önlemleri makul ölçüler dahilinde mutlaka alınmalıdır.

Halkın genrl kesimi de Gezi kalkışmasındaki gibi ağırlıkla tuzu kuru faiz, rantiye zenginleri, AB destekli STK'lar, örgütlü sapıklar, mahallelerden PKK tarafından eyleme koşulan, DHKP-C tarafından sahaya sürülen fakir çocuklarımız, öne sürülen bu fanatiklere karşı öfkelenip sokağa çıkmaması gerekir. Bu devletin kurumlarının işidir.

Ekonomiden şikayet ediyorsak da darbe olur, ülke yeniden sömürge dönemine geri dönerse bu iktidarı bile mumla ararız. Bu bir kriz ancak unutmayalım, son 19 yılda dolar 10 kat arttıysa ondan önceki 19 yılda 10 BİN kattan fazla arttı. 1983-2002 arası dönemdeki liranın değer kaybı, 2002-2021 AK Parti dönemine göre BİN KAT fazlaydı.

Muhalefet bu BİN KAT kötü eski politikayı savunmakta. Çözüm ne iktidarın yanlış ekonomi politikası ne de sokaklardaki muhalefetin eski politikasıdır. Çözüm borç karşılığı üretilen dolara dayalı değil emeğe dayalı para, kısmi rezerv sistemine dayalı havadan değerle oluşan küresel elitlerin bankacılık sistemi değil karşılığı olan değerdir. Çözüm sömürülen insanlığın ortodoks ekonomiden uyanmasıdır.