PKK'dan Afrin'de toplu katliam: 61 ceset

YPG/PKK terör örgütü Türkiye'nin Afrin'i kurtarması öncesinde en iyi becerdiği işi yine yaparak masum halkı katledip en az 61 kişiyi toplu mezarlara gömdüğü ortaya çıktı

PKK'dan Afrin'de toplu katliam: 61 ceset
Afrin YPG toplu katliam

YPG/PKK terör örgütü Türkiye'nin Afrin'i kurtarması öncesinde en iyi becerdiği işi yine yaparak masum halkı katledip toplu mezarlara gömdüğü ortaya çıktı. Türk Silahlı Kuvvetleri denetimindeki Suriye'nin Afrin bölgesinde yerel polis gücüne ihbar üzerine boş arazide kazı çalışmasında , 15-20 metre derinliğe gömülü çuvallarda sayısız cesede ulaşıldı.

61 kişi PKK kurbanı

Başlangıçta 35 ceset sayan güvenlik güçleri, bu sayıyı bugün içinde naaşların sayısının 61'e çıktığını ilan etti. Ancak bu ayının daha da artması beklenmekte. katliamın, TSK'nın Afrin'de Ocak 2018'de başlattığı iki ayda tamamlanan  Zeytin Dalı Harekatı'ndan kısa süre önce terör örgütü YPG/PKK'nın yönettiği kentte, kendisine muhalif olabilecek kişilerin infaz edilmesi olarak gelişmekte.

PKK'nın gelenekel taktiği

YPG/PKK, kontrol ettiği bölgelerde eli silah tutan herkesi saflarına katılmaya zorluyor, ideolojik beyin yıkamaya karşı çıkan dini hassasiyeti olanları, başta Kürtler olmak üzere infaz ediyordu. Ölü sayısının kazı çalışmalarından sonra daha da artabileceği ifade edilmekte.

Komünist örgütlerde katliam mübah

Marksist-Leninist örgütlerin kendi halkını katli sık görülen bir durum. Sovyetler Birliği Komünist Partisi 10-20 milyon arası Ukraynalı çiftçiyi açlığa zorlayıp işçi olarak fabrikalara yönlendirirken Stalin döneminde öldürmüştü.  Mao'nun Çin Komünist Partisi 1950'li yıllarda yine onmilyonlarca ölüme neden oldu. Kamboçya'da Komünist gerilla lideri Pol Pot ülkenin üçte birini öldürmüş, bunların arasında kentlerdeki bütün Müslümanlar ve gözlük takan herkes de vardı.