Örgütü kazımanın zamanı

PKK'nın Pençe serisi operasyonlarla Kuzey Irak'ta vurulması, Suriye'deki yığınağının da bir hedef haline gelmesini gerektiriyor. Operasyonların Irak, Suriye, Türkiye ve diğer ülkelerde sürmesi beklenmekte.

Örgütü kazımanın zamanı

Irak'ın Türkiye sınırına yakın bölgelerinde başta Zap mevkiindeki hain  terör örgütü PKK'nın inlerine yönelik düzenlenen ve onların en güvenli olarak kabul ettikleri mağaralara dahi Türk Silahlı Kuvvetlerinin rahatça uzanabileceğini ortaya koyan Pençe Kilit operasyonu devam ederken özellikle harekatta şimdiye kadar görülmemiş bir esneklik ve farklı unsurların merkezi koordinasyonu özellikleri, kıdemli askeri uzmanlar tarafından büyük bir başarı olarak nitelendiriliyor.

Kuzey Irak bölgesine eskisi gibi ağır silahları serbestçe yığamayan PKK'nın artık kendilerini güvende hissettikleri hiçbir yerin kalmaması örgütün askeri kanadında bir panik oluşturmaya başladı. Diğer hain örgüt FETÖ'nün orduda ağırlıklı olduğu eski dönemlerde eskiden kendi ülke içi karakollarını bile koruyamayan silahlı kuvvetlerimiz artık bölgede hakimiyetini artırırken sınırlarda şu an için 19 sayısına ulaşan üs kurdu

Güvenlik güçlerimiz önce yurt içindeki PKK alan hakimiyetini ortadan kaldırdıktan sonra sınır hattımızda tampon oluşturup Irak içlerindeki noktaları imha etti. Irak'ın kuzeyi PKK için artık güvenli bir alan değil. Eski dönem başta uyuşturucu ve petrol olmak üzere kaçakçılıktan büyük gelir elde eden hain örgüt bu imkanlarını kaybedince hareket alanları  kısıtlandı.

PKK'nın Batılı ve İstail'li destekçileri Kandil'e sikah teslimatı yapmayı bıraktıktan sonra şu an Türkiye için tehdit olan Amerika tarafından Suriye'nin kuzey ve doğusunda oluşturulmış PKK/YPG terör koridoru. Silah, para, teçhizat, araç ve cephane desteği verdikleri terör elebaşıları ile PKK/YPG denetimindeki Kamışlı'da görüşüyorlar. Bu nedenle TSK'nın olası bir Suriye harekatı örgütün bu hava borusunu da kesmiş olacak.

15 Temmuz öncesinde FETÖ ihanetinin yardımıyla PKK Kandil ve Kuzey Irak bir yana Akdeniz üzerinden kendi peyrol boru hattı dağıtımı planları yapıyor, Suriye'de kendi NATO uyumlu havaalanını açmayı hedefliyordu. Ordumuz hainlerden temizlendikçe, millileştikçe, halkıyla yakınlaştıkça gücü artıyor ve bugün artık bu PKK fabntezileri akıl dışı olarak görülüyor. Bununla birlikte hala örgütün etkin olduğu noktalar var.

Yakın dönemde Irak'ın, Suriye'nin, Kamışlı ve Kandil'in ancak özellikle de devletin, meclisin, bürokrasinin, iş dünyasının, akademinin içine sızmış PKK unusurlarının kazınması dönemine giriyoruz.

Unurulmamalı ki Kürt kardeşlerimiz üzerinde oynana oyunlar Cumhuriyet'ten sonra Kıbrıs Barış Harekatında biz ölmedik mesajını vermemizin ardından başlamış, ANAP iktidarında Türkiye gelişmeye başlayınca 1984'te yeniden sahneye konmuş, 2012'de FETÖ'ye karşı direniş başlayınca vites büyütülmüştür. Bu uyuşturucu, cinayet, sapıklık dolu, küresel güçlerin kuklası olan hain  örgütü tamamen yok etmedikçe temcit pilavı gibi sahneye konacaaktır.

Örgütü ortadan kaldırmak için uygun zaman gelmiştir.