Güney sınırımızda Siyonist saldırı

Yahudi devletinin uçakları Türkiye'nin Hatay sınırında yer alan Lazkiye limanına bombardıman saldırısı yaparak kenti ateşe verdi

Güney sınırımızda Siyonist saldırı
Lazkiye limanı ateş topu oldu

Filistin'e kurulmuş yasadışı Siyonist rejimin hava kuvvetleri, bu sabah (28 Aralık 2021 Salı) erken saatlerde Beşar Esed liderliğindeki Suriye rejiminin kalbi olan ve Türkiye'nin Hatay sınırında yer alan Lazkiye şehrinin limanına bir bombardıman saldırısı yaptı. Çok sayıda konteyner ve liman aracının hasar gördüğü saldırıda sayısı tam açıklanmayan ölümler var. Bazı konteynerlerdeki yanıcı maddeler sonucu korkunç saldırı Lazkiye şehrini güneş doğmadan ateşe bürüdü.

Suriye rejim medyası saldırı haberini verirken Tel Aviv hükümetinin uçaklarının güneyden değil Akdeniz yani Güney Kıbrıs yönünden geldiğini bildirdi. Binyamin Netenyahu hükümeti kendi ifadesine göre 2020'de Suriye'ye 50 hava saldırısı düzenledi. 2021 yılındaysa resmi bir itiraf bulunmamasına rağmen ortalama her iki haftada bir hava saldırısı yaptıkları bilinmekte. Bu saldırılarda aralarında çocuk ve kadınlar da olmak üzere yüzlerce insan can verdi. Ancak Türkiye sınırına çok yakın olan Lazkiye'ye bu ilk saldırıları.

İran korkusu

Tel Aviv'e yakın kaynaklar Lazkiye limanında İran'a ya da üçüncü bir ülkeye ait mühimmat teslimatı olduğunu, bunun Hizbullah'a gidecek roket parçaları olabileceğini iddia etti. Yahudi devleti İran'ı her yönden kendisini kıskaca alan can düşmanı görmekte. Gerek bu yıl Gazze ile olan Bayram savaşındaki binlerce roket, gerekse Lübnan'daki Hizbullah altyapısı İran tarafından sağlanmakta. Siyonist rejimce varoluşsal tehlike olarak İran'ın nükleer silahlara sahip olması görülmekte. Yahudi hükümeti eğer İran atom silahlarına sahip olursa bunu kullanmasından değil, kendi nükleer bombalarının son çare olarak kullanılamayacak olmasından, dolayısıyla bir kara savaşının belirleyici olacağından korkuyor. 1991 yılından bu yana Siyonist rejimin ana sorununu oluşturan bu konu için 2012'de bir plan oluşturuldu ancak vazgeçildi. Son aylardaysa İran'ın iki gün sürecek bir bombardımanı Tel Aviv medyasında askeri uzmanlarca tartışılmakta.

İki haftada bir bombardıman talimi

Siyonist güçler, 1972 ile 2012'de Suriye içsavaşının çıkması arasındaki 40 yılda sadece tek bir hava saldırısı yaptıkları Suriye'ye içsavaştan sonra yüzlerce saldırıda bulundular, binlerce ölüm milyarlarca dolarlık hasara neden oldular. ABD'nin yeni ürettiği ve Türkiye'ye vermediği F-35 hayalet uçaklarının saldırılarda 'denenmesi' de bu kanlı hava akınlarıyla yapılmakta. Saldırgan güçlerin genelkurmay sözcüsü bu sabahki bombardıman sorulduğunda "yorum yok" cevabı verdi.

İki milyar on milyona teslim

Dünyadaki iki milyar Müslüman toplumu çoğunluk oldukları 50 ülke, azınlıkta bulundukları 100 ülke, binlerce ayrık cemaat, cemiyet, tarikat, mezhep ile bölünmüş, birbiriyle mücadele ve çatışma içinde, çoğu zaman da Batıyatapar zihniyetteki işbirlikçi kesimlerin hakimiyeti altında yaşadığından kendisinden 200 kat küçük bir suni bir devletin fütursuz saldırılarına karşılık verememekte, katliamları öylece seyretmekte.

Lazkiye ve rejim

Lazkiye sınırımızda yer almakta ve ağırlıkla Beşar Esed'in de geldiği Türkiye'deki Hatay Alevileriyle akraba Arap cemaatten oluşuyor. Bu nedenle, sınırımızdan görülen belde içsavaştan en az etkilenen yer ve Suriye rejiminin kalesi. Rus askeri tesislerinin de 30km yakında olduğu Lazkiye'deki Alevi cemaat ilk kez Sultan II. Abdülhamid'in bütün Müslümanları birleştirme stratejisi sonucu Osmanlı devletiyle anlaşarak camide namaz kılma karşılığında devlet memuru olma hakkı almış, özellikle kamu hizmetleri ve askeriyeye yoğunlaşmış ve subaylarıyla yarım asır sonra Mısır'daki Cemal Abdülnasır darbesi yanlısı benzer bir darbeyle Suriye'yi ele geçirmişti.

Rejimin Türkiye'deki Hatay Alevi cemaatine sızmış sol terör örgütleriyle yakın ilişkilere sahip olduğu, Türkiye'nin o dönem kazanmakta olan ÖSO'ya desteğine cevaben 2013 yılındaki Reyhanlı terör saldırısını planladığı ortaya çıkmış, rejimin Gezi olaylarına katkı verdiği uzmanlarca öne sürülmüştü.

Neden İsrail denmemeli

Yasadışı Siyonist işgal güçlerine İsrail demememizin nedeni, İsrail'in Kuran-ı Kerim'de ve muharref Tevrat'ta muvâhid bir İslam peygamberi olan Hz. Yakub'a Allah tarafından verilmiş isim olmasındandır. Kanlı rejimi lanetlerken bu hususa dikkat edilmelidir.