Erbakan: iktidar faizci, muhalefet İstanbul Sözleşmeci, Bilderbergci

Yeniden Refah Partisi genel başkanı Dr. Fatih Erbakan, Bolu il kongresinde gerek iktidarı gerekse muhalefeti sert şekilde eleştirdi.

Erbakan: iktidar faizci, muhalefet İstanbul Sözleşmeci, Bilderbergci
Erbakan Davutoğlu ve Babacan'ı da eleştirdi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan Bolu İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi'nde İtalyan senatosunun LGBT haklarıyla ilgili bir yasa tasarısını 154'e karşı 131 oyla reddetmesini överek İtalyan senatosunu onurlu duruşunu kutladı. İtalya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Macaristan, Sırbistan, Rusya, Ermenistan parlamentolarının sinsi sözleşmeye karşı çıktığını, Türkiye'deki İstanbul Sözleşmesi meraklısı gafillerin kendinize gelimeleri çağrısında bulundu. İstanbul Sözleşmesi cumhurbaşkanlığı kararıyla iptal edilmesine rağmen bunun yasal ayağı olan 6284 nolu yasa yerinde duruyor.

Ekonomik sorunlara çözüm

AK Parti'nin Ayasofya'yı açması ve İstanbul Sözleşmesinden çekilmesi gibi kararlarını desteklediklerini belirten Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu genç siyasetçi, buna rağmen pek çok alanda iktidarın büyük yanlışlar içinde bulunduğunu, özellikle ekonomide reel ekonomi yerine fazici yaklaşımlarını eleştirdi. İktidara geldiklerinde borç, faiz, zam, vergi ekonomisi yerine ihracat istihdam ve üretim ekonomisini hayata geçireceklerini ifade eden Erbakan kaynak paketleriyle oluşturacakları yeni kaynakları, atanamayan öğretmenler, EYT mağdurları, çiftçilerin borç faizlerinin silinmesi için ve vatandaşlarınbanka borcunun faizlerinin silinmesi için kullanılacağını bildirdi. Yeniden Refah lideri önce imtiyazlılar, yandaşlar, holdingler değil önce millet önce ezilenler diyeceklerini savundu.

Muhalefeti eleştirdi

Konuşmasında muhalefet partilerine de eleştirilerde bulunan Erbakan, adını vermeden Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ı da eleştirdi. Malum muhalefetin içinde Türkiye'yi Suriye'deki bataklığa sürükleyenlerin olduğunu, ekonomiden sorunlu devlet bakanı olduklarında yılda 35 milyar dolar borç faizi ödeyenlerin yer aldığını belirtti. 20 sene evvel 28 Şubat olaylarında tanklara selam duranların yanısıra, Bilderberg toplantılarının müdavimleri olduğunu söyleyen Erbakan. Bilderberg'den ülkeye hayır gelemeyeceğini ifade etti. Bu muhalefetin içerisinde 17 sene evvel Irak'a ilk Amerikan bombası düştüğünde 6 milyar dolar kredimiz hazır diyebilecek zihniyette insanların olduğunu belirterek iktidar gibi muhalefetin de çözüm olmadığına işaret etti.