Büyükelçilerle darbe girişimi başladı

10 büyükelçinin meydan okuma açıklaması bir dizi tırmanan olayla darbe planıdır

Büyükelçilerle darbe girişimi başladı
Büyükelçi Sutterfield büyük oyunda memur

Küresel güçler ve Batı ülkeleri tarafından 15 Temmuz ardından 6 yıldır planlanmakta olan darbe, geçtiğimiz hafta devreye sokuldu. Amerika, Almanya, Fransa, Hollanda, Kanada, Yeni Zelanda, İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya büyükelçilerinin Türkiye'deki görülmemiş ortak bildirisi, ülkemizde rejim değişikliği amaçlı ilk adımlarıdır.

Daha önce Batılı diplomatlar küstahlıklarını mahkemelere katılarak yapardı. Ancak bu son girişim, gerek mektubun şiddeti, gerek uluslararası basının hazır desteği, gerekse bu hamleye verilecek yegane cevabın sefirlerin istenmeyen adam ilan edilerek kovulmasını gerektirmesi açısından farklı bir boyutta.

Konunun ABD çıkarları için çalışan Osman Kavala olmadığı açık. Sayısız muhalifi idam eden Sisi rejimini yere göğe koyamayan bu ülkeler için konunun insan hakları, demokrasi olmadığı da âşikâr. Kaldı ki uluslararası sistem, devletlerarası görüş ayrılıklarının böyle sert açık bildirilerle yapılmasına izin vermiyor. Dolayısıyla bu, Biden'ın iki yıl önce bir konuşmasında yaptığı Türkiye'de darbe öngörüsünün uygulanmasının ilk adımı. 

Plan nedir? 
- Türkiye elindeki tek cevap olarak mecburen 10 elçiyi kovacak,
- CHP ve bütün muhalefet tam gücüyle ABD'yi destekleyecek,
- bu 10 ülke cevaben Türk büyükelçilerini kovacak, ilişkiler kopacak, 
- Türkiye medyada, yaklaşan G20 zirvesinde Batı düşmanı gösterilecek,
- muhalefet meclisten çekilecek, sokak gösterilerine destek verecek,
- Türkiye'nin NATO'dan ihracı gündeme gelecek, onur kırıcı muameleler başlayacak, pratikte çıkmış olacak,
- ABD İncirlik'teki nükleer silahlarını geri isteyecek, 6. filoyu Ege'ye yollayacak, ABD Yunanistan Fransa yığınağı başlayacak,
- ekonomik ambargo başlayacak, kriz derinleşecek, Şili darbesinden beri bir CIA klasiği olan tencere tava eylemleri sahneye koyacak,
- İmamoğlu'nun pandemiyle ertelenen Kanal İstanbul  gösterileri başka bahaneyle başlatılacak, Gezi olayları ateşlenecek, terör devreye sokulacak, 
- tutuklamalar kaçınılmaz hale gelecek, batı Kızıl Sultan, Hasta Adam ya da soykırım hikayelerini yeniden devreye sokacak,
- bunları sonucunda: A Planı erken seçim, olmazsa B Planı darbe, o da olmazsa C Planı işgal yürürlüğe sokulacak. 

Geçen hafta İngilizlerin Yunanistan'da önde gelenlere paniğe kapılmamaları, Türkiye'de darbe planlandığı bilgisini verdiği Yunan basınında yer aldı. Her ne kadar 10 büyükelçi arasında Britanya bulunmasa da operasyonun beyninin MI6 başkanı olan eski Ankara büyükelçisi, sevimli Beşiktaş taraftarı, anadili gibi Türkçe bilen Oxford, Harvard ve Stanford mezunu Türkiye uzmanı Richard Moore olduğu anlaşılıyor.

A Planı: Erken Seçim

Moore, Erdoğan'ın 2023 Haziran'da çılgın projeleri bitirerek, bütün gösterilere direnerek yapacağı bir seçimi kazanabileceğini biliyor. Bu nedenle gösteriler, ekonomik kriz desteğinde bir erken seçim ana plan. Erdoğan etrafındaki Batıya yakın danışmanlar devreye sokulup erken seçimin çantada keklik olduğu tıpkı İstanbul tekrar seçimindeki gibi ortaya konup ikna edilmeye çalışılacak. S
Seçim sandıklarında kalan Moğultay ve Kriptofetö unsurlar kullanılcak, Sosyal Medya'da muhalefet yegane ses olacak, Deep Fake tipi sahte görüntüler servis edilecek. İmamoğlu adı altında ABD/İngiltere devleti yeniden ele geçirecek, FETÖ de geri dönecek.

B Planı

Eğer erken seçim sağlanamazsa gösterilerle, terörle, krizle, geçim sıkıntısıyla, pandemiyle darbe ortamı sağlanacak. Geçen sefer tamamen FETÖ'ye ihale edilmiş ve eline yüzüne bulaştırdığı darbe yerine 28 Şubat tarzı çok aktörlü bir girişim denenecek. Hala alt rütbelerde kripto-Fetöcüler bulunduğu gibi bu kez diğer unsurlar, ajanlar da devreye sokulacak.  

C Planı 

Darbenin de püskürtülmesi halinde Fransa, Yunanistan, ABD ortak donanması denizden, ABD uçakları yeni kurulan 28 ABD Yunan üssünden ve zaten yüksek takviyede anormal büyütülmüş ABD Yunan kara kuvvetleri de Dedeağaç'tan işgal deneyecek, birinci ordumuzun cevap vermesine izin vermeden İstanbul'a girmeyi planlayacaktır. 

Her üç plan da yürürlüktedir. Ancak hepsi de tek noktadan başlamaktadır. O da büyükelçiler bildirgesi. 

İngiliz kraliçesinin şövalyesi Richard Moore koordinasyonunda bu planlar yürümeyecektir. Üç plan da ardı ardına çökecektir. Çünkü bu ukala dümbeleklerinin bilmedikleri etmenler var. 

Ayrıca bu sayede içimizdeki hainleri temizleyebileceğiz.